pondelok, 09 júl 2018 10:18

Deep si vytancoval ďalšie tituly do zbierky

Deep si vytancoval ďalšie tituly do zbierky Deep si vytancoval ďalšie tituly do zbierky

Koncom júna sa v českom Chomutove uskutočnili majstrovstvá Európy v tanečných štýloch disco dance a disco freestyle. Súčasťou slovenskej reprezentácie boli aj tentoraz tanečníci z Deepu a žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej, ktorí vybojovali tituly majstra a vicemajstra Európy. 

Pod strechou zimného štadióna SD arény sa zišla európska tanečná špička bojujúca o tituly v tanečných štýloch disco dance a disco freestyle. Na šampionáte mal zastúpenie aj Tanečný klub Deep, ktorý získal miestenku v reprezentácii na nedávnych majstrovstvách Slovenska, kde sa mu podarilo vybojovať tituly 3-násobného majstra a 3-násobného vicemajstra.  Vo vekovej kategórii mini štartovali v disco duo Diana Repáňová spolu s Alžbetou Mihálikovou, ktoré sa dostalii do finále a získali 5. miesto, a o štyri priečky nižšie sa umiestnili Nicol Bančej spolu s Ninou Koškárovou.

Disco skupine Sunshines, ktorá sa na majstrovstvách Slovenska umiestnila na druhom mieste tesne ušiel zisk medaily, a nakoniec získala finálové 4. miesto. V detskej vekovej kategórii sóloviek dievčat spomedzi všetkých 99 súťažiacich vytancovala Alžbeta Hlavňová 11. miesto a Michaela Lvončíková 26. miesto. Talentovaný tandem v zložení Alžbeta Hlavňová a Matúš Tropp štartoval v disciplíne disco duo, kde si vybojoval druhé miesto a titul vicemajstra Európy. V tejto disciplíne súťažili aj ďalšie dvojice Tamara Masárová spolu s Monikou Ursíniovou (16. miesto), a taktiež Natália Fašianková spolu s Kristínou Hlavňovou (25. miesto).

Úradujúci majster Slovenska v disciplíne disco sóloviek Matúš Tropp ukázal, že titul zo slovenskej súťaže získal oprávnene, pretože aj na majstrovstvách Európy získal prvé miesto a titul majstra Európy. V rovnakej disciplíne štartoval aj jeho klubový kolega Filip Agricola, ktorý si vybojoval finálové 5. miesto. Z tanečníkov z detskej vekovej kategórie štartovali na európskom šampionáte aj disco skupiny Divas (9. miesto) a Get´ cha head in the game (13. miesto). Z juniorskej vekovej kategórie si vybojovala nomináciu na európsky šampionát aj disco skupina Dechamp, ktorá získala 13. miesto. Cez leto si tanečníci doprajú zaslúženú pauzu. Využijú ju nielen na oddych, ale aj na prípravu na zahraničné súťaže, ktoré ich čakajú v septembri.