• CAPRI-SUN DEEP DANCE LEAGUE UKONČILA 11. ROČNÍK

CAPRI-SUN DEEP DANCE LEAGUE UKONČILA 11. ROČNÍK

8. júna 2022 admin_run Comments Off
Posledný aprílový víkend sa v priestoroch športovej haly v Martine uskutočnil jedenásty ročník celoslovenskej tanečnej súťaže Capri-Sun Deep Dance League. Počas dvoch dní súťažilo v tanečných štýloch disco, hip hop, street, art a slow vyše 1000 tanečníkov z celého Slovenska. 

Do Martina pricestovalo vyše 36 tanečných súborov z celého Slovenska so zámerom získať čo najviac prvenstiev a bodov, ktoré sú potrebné na prechod do najvyšších výkonnostných tried. Vyhľadávaná tanečná súťaž bola zároveň aj generálkou tanečných výkonov pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska, z ktorých vyjdú nominácie na zahraničné šampionáty. Počas dvojdňového tanečného maratónu, v ktorom nebola núdza o výborné tanečné výkony. Organizátorom mimoriadne vydareného tanečného podujatia bol aj tento rok Tanečný klub Deep, ktorý okrem organizátorských povinností štartoval vo viacerých disciplínach, kde tanečníci získali mnohé medailové ocenenia. V prvý súťažný deň sa súťažilo v tanečných štýloch disco dance, disco show a slow dance. V disciplíne disco skupín vo vekovej kategórii mini vybojovali tanečníci z Deepu pod pracovným názvom Karanténky bronzovú medailu. Skupina detskej vekovej kategórie výkonnostnej triedy A s názvom Disco divas získala striebornú medailu. Detská skupina výkonnostnej triedy B Zlatíčka si odniesla bronzové umiestnenie. Zbierku medailí rozšírili skupiny vo vekovej kategórii juniorov výkonnostnej triedy A s názvom Flaming stars a juniorov triedy B Filips group, ktoré si odniesli zlaté medaily. V sólo disciplínach vekovej kategórie juniorov a výkonnostnej triedy B sa darilo Adele Čatlošovej, ktorá si vytancovala prvé miesto a postup do najvyššej výkonnostnej triedy A. Výborný výkon podali sólo tanečníčky Tamara Masárová, ktorá si v kategórii juniorov 1 triedy A vybojovala tretie miesto a zlatej medaile vo vekovej kategórii juniorov 2 triedy A sa tešila jej klubová kolegyňa Alžbeta Hlavňová. Bronzovú medailu vo výkonnostnej triede A vybojovala Vanessa Uhliariková, ktorá si vytancovala aj zlatú medailu v novom tanečnom štýle na Slovensku slow dance v sólo disciplíne. Zahanbiť sa nedali ani chlapci, pretože o ďalšiu medailovú radosť sa postaral v disciplíne sólo tancov chlapcov Matúš Tropp, ktorý získal zlato a štartoval aj v disciplíne dvojíc, kde ďalšie prvenstvo vytancoval spolu s Alžbetou Hlavňovou. V hlavnej vekovej kategórii uspela a zlatú medailu získala Rebeca Augustínová. V tanečných súbojoch dvojíc vybojovali v detskej vekovej kategórii výkonnostnej triedy B zlato Nicol Bančej a Lucia Mikulová, striebro si odniesli Michaela Húšťavová a Michaela Blizniaková.

Druhý súťažný deň patril tanečnému štýlu hip hop, street, art a aj v tomto prípade si Deep opäť rozšíril zbierku krásnych umiestnení. Striebornú medailu v štýle hip hop sólo detskej vekovej kategórie získal Jakub Dobák a bronz Adam Gregor. V hlavnej vekovej kategórii hip hop skupín vybojovali tanečníci z Deepu so skupinou pod pracovným názvom ADS bronzové umiestnenie. V posledný súťažný deň bol vyhlásený aj celkový víťaz jedenásteho ročníka, ktorým sa tento rok stal tanečný klub Lentilky zo Žiliny. Gratulácie patria všetkým tanečníkom, ktorí na parkete nechali srdce a skvelý tanečný výkon. Zásluhu na obľúbenosti súťaže Capri-Sun Deep Dance League má skvelá organizácia a geografická poloha miesta konania. Vďaka patrí aj všetkým reklamným, mediálnym partnerom a podporovateľom podujatia, medzi ktorých patrí pravidelne aj mesto Martin.