• OTVORENIE JEDINEČNEJ VÝSTAVY MAĽOVANÝ MOST

OTVORENIE JEDINEČNEJ VÝSTAVY MAĽOVANÝ MOST

30. júna 2022 admin_run Comments Off

Výstava s vernisážou Maľovaný most bola venovaná širokej verejnosti. Výtvarné práce žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej skrášlili verejný most na sídlisku Ľadoveň.

16. júna sa most Nade Hejnej zafarbil farbami umenia žiakov a pedagógov Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej. Na podujatí sa predstavili okrem výtvarníkov aj hudobníci a tanečníci. Výnimočnosť akcie podčiarklo maľovanie portrétov a karikatúr okoloidúcej verejnosti, a tiež kreslenie na plátno v dĺžke 11 metrov. Malí i veľkí návštevníci si pochutili na dobrej káve, cukrovej vate a trdelníku. Potešili sa estetickému zážitku z vystavených obrazov a dobrej nálady, ktorá vládla počas celého popoludnia. Plátno a farby, ktoré žiaci použili, zabezpečili trvácnosť a odolnosť vystavených výtvarných prác voči vonkajším vplyvom počasia tak, aby bolo možné obdivovať ich do konca júna.

„Cieľom výstavy bolo vyvolať pozitívnu emóciu v každodennom živote človeka prostredníctvom umenia. Vďaka pozitívnemu prístupu našich priaznivcov a podpore mesta Martin sa premiéra podujatia Maľovaný most podarila,“ dodáva riaditeľka Adriana Vrabcová na záver.