SKVELÉ VÝKONY NA EURÓPSKOM ŠAMPIONÁTE

12. júla 2022 admin_run Comments Off

V júni sa v českom Chomutove uskutočnili majstrovstvá Európy v tanečnom štýle disco dance a disco freestyle . Súčasťou slovenskej reprezentácie bol už tradične aj martinský Tanečný klub Deep, ktorý na šampionát odchádzal s vysokými ambíciami. Tie sa mu aj podarilo naplniť, pretože sa domov vrátil s titulom štvornásobného majstra Európy.

CHOMUTOV. Svetový šampionát v Chomutove bol prvou zahraničnou súťažou Deepu v tejto sezóne. Tanečníci a zároveň žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej po úspešnej súťažnej premiére na slovenských majstrovských súťažiach prišli víťazstvám na chuť. Deep mal na šampionáte zastúpenie vo viacerých súťažných disciplínach, kde sa mu okrem skvelých finálových umiestnení spomedzi svetovej tanečnej špičky podarilo získať miesta na stupienku víťazov. Medailová žatva začala v disciplínach sólo zásluhou tanečníkov juniorskej vekovej kategórie. Postaral sa o to Matúš Tropp, ktorý štartoval v disciplíne sólo tancov chlapcov, kde vytancoval 1. miesto a titul majstra Európy. Tento tanečník tvorí už nejednu tanečnú sezónu úspešné duo spolu s talentovanou Alžbetou Hlavňovou. Zohraný tanečný tandem štartoval v disciplíne disco dvojíc, kde si odniesli 1. miesto a ďalší titul majstra Európy pre Deep na tomto šampionáte. V tanečnom štýle disco freestyle, v ktorom dominujú gymnastické prvky súťažila Tamara Masárová, ktorá bola neporaziteľná a vybojovala 1. miesto a titul majsterky Európy. Ďalšiu zbierku titulov rozšírila Tamara v tanečnom štýle disco sólo dievčat, kde skončila na 2. mieste s titulom vicemajsterky Európy. V konkurencii 47 skupín v rovnakej vekovej kategórii juniorov si majstrovsky titul Európy a 1. miesto odniesla skupina s názvom Flaming Stars. Ziskom 2. miesta a titulom vicemajstra Európy tanečnej formácie New Ting sa Deep stal najúspešnejším klubom slovenskej výpravy. O ďalšie nádherné finálové umiestnenia sa postarali Adam Gregor, Filip Agricola, Natália Fašianková, Nella Lukašíková a tanečná zostava skupiny Disco Diva’s. Na európskom šampionáte súťažilo 1650 tanečníkov zo 14 krajín. Zo Slovenska pricestovalo do Chomutova 190 tanečníkov z 10 športových klubov.

„ Z európskeho šampionátu sme doniesli štyrikrát zlato. Úspechy tohto druhu sú výsledkom tvrdej práce tanečníkov, trpezlivosti trénerov a ochoty rodičov podporovať svoje deti v tancovaní. Za to všetko im patrí moje úprimné poďakovanie,“ dodáva predseda Tanečného klubu Deep Miroslav Frolo na záver.