Záverečný koncert SZUŠ DEEP ukončil školský rok - TK Deep

  • Záverečný koncert SZUŠ DEEP ukončil školský rok

Záverečný koncert SZUŠ DEEP ukončil školský rok

12. júna 2024 tkdeep_marta Comments Off

Začiatkom júna sa v priestoroch Domu odborov Strojár v Martine uskutočnil Záverečný koncert Súkromnej základnej umeleckej školy Deep. 

Na Záverečnom koncerte sa predstavili žiaci všetkých odborov – tanečného, výtvarného, hudobného a literárno-dramatického. 

Vystúpili tu nielen žiaci zo SZUŠ Deep Martin, ale aj z elokovaných pracovísk, dokonca žiaci merali cestu aj z Kysuckého nového mesta. Učitelia, ktorí vychovávajú u týchto detí talent, dozerali po celý večer na tieto talenty a niektorí ich aj dokonca sprevádzali, hlavne na hudobných nástrojoch. Akciu moderovala, už tradične, učiteľka literárno-dramatického odboru Sima Bagalová. 

Koncert otvorilo veľkolepé bubnové predstavenie na brazílskych bubnoch Deep Drummer Show. Bolo poskladané z 24 ľudí, ktorí energicky oživili toto podujatie. Táto show je využiteľná v rôznych sprievodoch, karnevaloch, či na pódiách všetkých druhov a rozmerov, poslúži na otváranie ceremoniálov, či športových podujatí rôznych druhov. Show bude taktiež použiteľná na mestských slávnostiach, pochodoch, festivaloch. Každopádne Deep Drummer Show oživila toto podujatie, zabavila a roztancovala malých aj veľkých.

Tanečný odbor na tomto koncerte mal najväčšie zastúpenie detí. Prišli aj detičky z materských škôl, ktoré celý rok poctivo viedli skúsené pani učiteľky. V súťažnej zložke sa predstavili tanečníci v disco tancoch, v hip hope a aj v street dance show. Títo tanečníci začali tento rok plodne, pretože už teraz žnú vynikajúce úspechy. Pred nedávnom si na martinských Majstrovstvách SR 2024 – CAPRI-SUN Deep Dance League vybojovali 10-násobný titul Majstrov, 6-násobný titul vicemajstrov a 7-násobný titul II. vicemajstrov SR v disco tancoch. V hip hop disciplínach sú aktuálne 3-násobným majstrom, vicemajstrom a II. vicemajstrom SR.  

Ďalšou časťou programu bol hudobný odbor, kde sa nám v plnej kráse predstavili rôzne hudobné nástroje, a to klavír, flauta, bicie nástroje, gitara, heligónka, keyboard, husle, akordeón, či krásny spev. 

Výtvarný odbor sa predstavil formou celoročnej prezentácie najlepších prác žiakov všetkých pedagógov výtvarného odboru. Bola premietnutá na veľkom plátne všetkým prítomným hosťom. 

Zahanbiť sa nedal ani literárno-dramatický odbor, kde sa predstavila žiačka krásnou básňou.

Chceme vysloviť poďakovanie, a to v prvom rade učiteľom. Za ich láskavú a obetavú prácu. Za ich trpezlivosť, ktorá je viac ako nutná pri učiteľskom poslaní.
Ďakujeme aj rodičom a starým rodičom za ich podporu. Podporu týchto talentovaných detí, našich žiakov, psychickú, finančnú, či materiálnu.