Deep Dance Club má za sebou úspešný tanečný rok 2023 - TK Deep

  • Deep Dance Club má za sebou úspešný tanečný rok 2023

Deep Dance Club má za sebou úspešný tanečný rok 2023

10. januára 2024 tkdeep_marta 0 Comments

Rok 2023 bol pre Deep Dance Club z Martina opäť mimoriadne úspešný, čo dokazujú skvelé výsledky reprezentantov na vrcholových slovenských, ale aj medzinárodných podujatiach. Tento tanečný klub si v minulom roku znova obhájil titul Majstra sveta v disco dance disciplínach. 

Martinská zostava tanečníkov rôznych vekových kategórií aj tento rok potvrdili, že patria na najvyššiu priečku, veľmi úspešne absolvovali slovenské, ale aj zahraničné súťaže. Rok 2023 sa opäť zapíše do histórie klubu veľkými písmenami. 

V máji 2023 tento klub úspešne reprezentoval SR na Majstrovstvách SR v disco dance dispciplínach v Prešove, odkiaľ si doniesol hneď niekoľko  skvelých titulov, a to 7 titulov majstra, 8 titulov vicemajstra a 5 titulov II. vicemajstra SR. 

V tomto období sa v Košiciach konali aj Majstrovstvá SR v hip hop disciplínach a aj tu predviedli títo tanečníci skvelé výkony a aj napriek silnej konkurencii si odniesli krásne umiestnenia. Majstrom SR v detskej vekovej kategórii sa stal Adamko Gregor, mini hip hop skupina „7 trpaslíkov“ sa umiestnili na krásnom 2.mieste a obhájili titul vicemajstra SR. Tento titul si domov odniesla aj hip hop formácia „Blooming“ vo vekovej kategórii nad 30 rokov. 

V júni 2023 sa pod vedením Ivanky Majerčíkovej vrátili z Majstrovstiev sveta v českom Chomutove s titulom štvornásobného majstra sveta, dvojnásobného vicemajstra sveta a trojnásobného II. vicemajstra sveta. Súťažila tu konkurencia z 18 krajín sveta. O zisk prvenstva sa postarala mini disco dance skupina s názvom “Little ladies” a stali sa víťazmi Dance Star Championship s medzinárodnou účasťou. 

V tomto období sa konali aj Majtrovstvá Európy v Skopje v Macedónsku a tu si naši „dospeláci“ v hlavnej vekovej kategórii nad 30 rokov odniesli úžasný titul II. vicemajstra Európy. 

Deep bol rovnako úspešný aj na septembrových majstrovstvách Európy v disco dance a disco freestyle disciplínach vo švédskom Orebre. Odtiaľ si títo nesmierne talentovaní tanečníci odniesli titul majtra Európy, 2 tituly vicemajstra a 1 titul II. vicemajstra Európy a množstvo semifinálových umiestnení, kde im finále ušlo len o kúsok. 

Úspešnú medzinárodnú reprezentáciu zavŕšili v novembri v slovinskom Lašku, kde získali na Majstrovstvách sveta v street show titul majstra sveta v disco show skupinách v hlavnej vekovej kategórii. 

Klub sa aj naďalej venuje športovým aktivitám detí a mládeže, pričom je známy najmä vďaka tancu. Títo tanečníci opäť ukázali, že patria medzi špičku slovenskej reprezentácie. 

Klub má bohaté skúsenosti aj s organizáciou športových, umeleckých a kultúrnych podujatí. Aj minulý rok je výsledkom tvrdej práce a driny. Opäť sa ukázalo, aké benefity v roku 2023 doniesol Deep Dance Club v oblasti športu, umenia, kultúry, ale aj v pozitívnom vnímaní celého Turčianskeho regiónu. 

Tento klub čaká zaujímavý rok 2024, pripravuje CAPRI-SUN Deep Dance League (Majstrovstvá Slovenska 2024), ktoré sa budú konať koncom mája 2024 v Martine. Tanečníci sa už teraz tešia na novú tanečnú sezónu, súťažne pestrý rok a nové tanečné dobrodružstvá v roku 2024. 

leave a comment