Deep Dance Club si zasúťažil v Slovinsku a úspešne zakončil súťažný rok 2023 - TK Deep

  • Deep Dance Club si zasúťažil v Slovinsku a úspešne zakončil súťažný rok 2023

Deep Dance Club si zasúťažil v Slovinsku a úspešne zakončil súťažný rok 2023

20. novembra 2023 tkdeep_marta 0 Comments

Začiatkom novembra tanečníci z Deepu cestovali do Slovinska, konkrétne do mesta Laško, ktoré sa stalo dejiskom Majstrovstiev sveta v street dance show a Svetového pohára v tanečnom štýle hip hop. Menšia výprava klubu reprezentovala Slovensko v detskej a aj hlavnej vekovej kategórii. 

Súčasťou tohto svetového šampionátu bol aj Svetový pohár v tanečnom štýle hip hop. Aj v tomto prípade hral náš Deep Dance Club so zahraničnou tanečnou špičkou vyrovnanú partiu, dôkazom čoho sú aj finálové umiestnenia martinských tanečníkov.

V disciplínach detských hip hop skupín mal Deep svoje obsadenie na Svetovom pohári. Skupina „Kinderká“ získala výborné štvrté miesto a ich kluboví kolegovia zo skupiny „Zbojníci“ sa umiestnili o niečo nižšie. Vybojovali si úžasné 6. miesto na Majstrovstvách sveta v detskej vekovej kategórii v štýle street dance. Medzi najlepšími svetovými tanečníkmi sa nestratili ani naši sólo tanečníci. Adam Gregor, ktorý bol v tomto roku aj Majstrom SR, v Lašku na Svetovom pohári získal vynikajúce 5. miesto. Talentovaný Adamko štartoval aj v disciplíne hip hop dvojíc, kde spolu s Timeou Hořavovou obsadili úžasné 7. miesto. 

V hlavnej vekovej kategórii ukázali svoje tanečné majstrovstvo aj skupina „Cheer“, ktorí sa umiestnili na prvej priečke a stali sa Majstrami sveta v tanečnom štýle disco show. 

Deep však nebol len na parkete. Okrem reprezentačných povinností si našli čas na oddych a navštívili hneď niekoľko krásnych miest v Slovinsku, ako je Celje a Ljubljana. Tu načerpali veľa nových síl a zaslúženého oddychu po veľmi náročnom tanečnom roku. 

Aj tento rok odviedli títo nesmierne talentovaní tanečníci spolu s trénermi neskutočný kus práce. Ani tento rok im nechýbal entuziazmus a chuť trénovať. Za rok 2023 sa klub môže pýšiť cennými titulmi, je 7-násobným Majstrom Slovenska, Majstrom Európy a 5-násobným Majstrom sveta v disco dance a disco show disciplínach. Slovinské Laško bolo skvelou bodkou a ukončením sezóny tanečného roka 2023. Tanečníci sa tešia na ten nasledujúci, už teraz sa pripravujú na naozaj súťažne pestrý budúci rok. Tento klub dokonca pripravuje Majstrovstvá Slovenska 2024, Deep Dance League, ktoré sa budú konať práve v Martine. „Veľké poďakovanie patrí všetkým tanečníkom za vzornú reprezentáciu. Účasť v Slovinsku bola pre tanečníkov skvelým zážitkom. Tanečníci opäť predviedli, že sú plní súťaživosti a chuti ukázať, čo sa v nich skrýva. Budem sa znova opakovať, ale chcem sa poďakovať všetkým našim skvelým trénerom, ktorí vzorne pripravujú našich tanečníkov. V neposlednom rade všetkým rodičom, za ich úžasné a talentované deti.“ Dodáva na záver vedúci klubu, Miroslav Frolo.

leave a comment