KONCERTOM UKONČILI ÚSPEŠNÝ  ŠKOLSKÝ ROK  - TK Deep

  • KONCERTOM UKONČILI ÚSPEŠNÝ  ŠKOLSKÝ ROK 

KONCERTOM UKONČILI ÚSPEŠNÝ  ŠKOLSKÝ ROK 

Na konci júna sa v priestoroch Domu odborov Strojár v Martine uskutočnil Záverečný koncert Súkromnej základnej umeleckej školy Deep. „Rozvinieme talent vašich detí“, to je motto Súkromnej základnej umeleckej školy Deep v Martine. Z jej lavíc už vyšlo stovky úspešných absolventov. Už 18 rokov pôsobí SZUŠ v Martine. V roku 2005 bola zaradená do siete škôl na Slovensku. Žiaci, študenti a absolventi robia škole veľkú radosť, úspešne reprezentujú školu v súťažiach, prezentáciách v rámci mesta Martin, celej Slovenskej republiky, ale aj v zahraničí. 

Na Záverečnom koncerte sa predstavili žiaci všetkých odborov – tanečného, výtvarného, hudobného a literárno-dramatického. Po tom, ako sa kompletne celá zaplnila kinosála domu odborov, mohol sa začať slávnostný program. Na koncerte sa predstavili nielen žiaci z “materskej” SZUŠ Deep, ale aj z elokovaných pracovísk, dokonca žiaci merali cestu aj z Kysuckého nového mesta. Pedagógovia, ktorí majú veľkú zásluhu na rozvoji talentu týchto detí, dozerali po celý večer na svoje deti a niektorí ich aj dokonca doprevádzali, hlavne na hudobných nástrojoch. Akciu moderovala učiteľka literárno-dramatického odboru Simonka Bagalová. 

Koncert otvorila tanečná MINI disco skupina “Little ladies”, ktorá na náročných nedávnych Majstrovstvách sveta dosiahla prvé miesto v Dance Star Championship. Tanečný odbor mal najväčšie zastúpenie detí. Prišli aj detičky z materských škôl, ktoré celý rok poctivo viedli skúsené pani učiteľky.   

Ďalšou časťou programu bol hudobný odbor, kde sa nám v plnej kráse predstavili rôzne hudobné nástroje, a to klavír, priečna flauta, bicie nástroje, gitara, heligónka, keyboard, zobcová flauta, husle, akordeón a aj krásny spev. 

Výtvarný odbor sa predstavil formou celoročnej prezentácie najlepších prác žiakov. Bola premietnutá na veľkom plátne všetkým prítomným hosťom. 

Zahanbiť sa nedal ani literárno-dramatický odbor, kde sa predstavili žiaci formou monológu a krátkej scénky.

V závere sa predstavili súťažní tanečníci v disco tancoch, a to disco formácia s názvom “Intoxicated by disco”. Títo nesmierne talentovaní tanečníci tento rok žnú mimoriadne úspechy. Len pred nedávnom sa vrátili z Chomutova, kde sa konali Majstrovstvá sveta v disco. Tam Deep Dance Club získal až v 4 discipílanch titul majstra, v 2 disciplínach titul vicemajstra a v 2 disciplínach titul druhého vicemajstra sveta 2023. „Dovoľte na záver vysloviť poďakovanie. V prvom rade učiteľom. Za ich láskavú a obetavú prácu. Za ich trpezlivosť, ktorá je viac ako nutná pri učiteľskom poslaní, kedy z malého semiačka vyrastie kvetina, ktorá teší a zdobí.
Ďakujem rodičom a starým rodičom za ich podporu. Podporu ich detí, našich žiakov,  psychickú, finančnú, či materiálnu,” hovorí na záver riaditeľka SZUŠ Deep, Mgr. Adriana Vrabcová.

 

leave a comment