Otvorenie školského roka opäť spestril festival Škola volá - TK Deep

  • Otvorenie školského roka opäť spestril festival Škola volá

Otvorenie školského roka opäť spestril festival Škola volá

8. septembra 2022 tkdeep_marta 0 Comments

V prvý školský deň sa parkovisko na Ľadovni zaplnilo návštevníkmi z celého okolia. Súkromná základná umelecká škola DEEP spustila 15. ročník festivalu Škola volá, ktorý je už v Martine tradíciou.

Tak ako zvyčajne, tento festival bol spojený so zápisom detí na výtvarný, hudobný, tanečný a literárno-dramatický odbor do Súkromnej základnej umeleckej školy DEEP, Maše Haľamovej 21, Martin. 

Tento rok bol pre Deepákov ešte významnejší, nakoľko bol spojený aj s oslavami krásneho 15. výročia založenia Súkromného centra voľného času tanečného klubu Deep, ktoré už roky úspešne spolupracuje so Súkromnou základnou umeleckou školou a Tanečným klubom DEEP.

Ani tentoraz  nebola núdza o zábavu, spevácke, tanečné a hudobné predstavenia žiakov umeleckých odborov pod vedením skúsených pedagógov tejto školy. Čerešničkou na torte boli tanečné choreografie našich „šampiónov“ z Tanečného klubu DEEP, ktorí žnú tento rok mimoriadne medzinárodné úspechy.

Uskutočnil sa aj predaj obrazov z úspešnej akcie Maľovaný most. Okrem bohatého programu sa deti mohli vyšantiť na skákacom hrade, boli pre ne pripravené rôzne tvorivé dielne a aktivity, maľovanie na tvár a zapletanie zábavných vrkôčikov. Nechýbal ani tradičný deepácky guľáš.

„Som veľmi rád, že sa pán Frolo so svojimi spolupracovníkmi naplno venujú mladým talentom v Martine a pripravujú ich do života. Chcem popriať všetkým šikovným a mladým Martinčanom, aby talent, ktorý v sebe majú, ďalej rozvíjali,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko, ktorému patrí vďaka za hrejivé slová, ako aj otvorenie tohtoročného jubilejného ročníka.Pozvanie prijala aj viceprimátorka Tatiana Červeňová a poslanec mestského zastupiteľstva pán Hudec. 

Veľká vďaka za pravidelnú reklamnú a finančnú podporu patrí aj poslancom zastupiteľstva za mestskú časť Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany, pánovi Kalnickému, Lechanovi a Maťovčíkovi. Krátky príhovor mal pán Kalnický, ktorý všetkým poprial veľa síl a úspechov v novom školskom roku 2022/2023.  

leave a comment