Tanečníci z Deep Dance Clubu sú MAJSTRI SVETA 2023 - TK Deep

  • Tanečníci z Deep Dance Clubu sú MAJSTRI SVETA 2023

Tanečníci z Deep Dance Clubu sú MAJSTRI SVETA 2023

Koncom júla sa zúčastnili “deepáci” majstrovstiev sveta, ktoré sa tento rok konali v Chomutove. Tam spáchali neskutočne talentovaní tanečníci husársky kúsok, pretože spomedzi najlepších svetových tanečných klubov z 18 krajín nenašiel Deep Dance Club premožiteľa a získal až v 4 discipílanch titul majstra, v 2 disciplínach titul vicemajstra a v 3 disciplínach titul druhého vicemajstra sveta 2023. 

O zisk prvenstva sa postarala mini disco dance skupina s názvom “Little ladies” a stali sa víťazmi Dance Star Championship s medzinárodnou účasťou. 

Úlohy slovenským reprezentantov sa ujala aj juniorská disco skupina “Pink United”, ktorá sa spomedzi obrovskej konkurencie 55 ďalších skupín ujala úžasného prvého miesta. Táto skupina žne v tomto roku neuveriteľný úspech, umiestnila sa na pohárových súťažiach na prvých miestach, neskôr získala titul majstra Slovenska a v apríli tohto roka sa táto skupina zúčastnila aj Majstrovstiev Európy v disco dance vo švédskom Stockholme, odkiaľ si priniesla titul Majstra Európy. 

Zastúpenie mal klub aj v kategórii juniorských a detských sóloviek u chlapcov. Najlepšie sa darilo Matúškovi Troppovi, ktorý si svojim úžasným výkonom vybojoval titul MAJSTRA SVETA. Výbornými výkonmi sa prezentovali aj ďalší sólo tanečníci v detskej vekovej kategórii, Adamko Gregor získal titul Vicemajstra sveta a v juniorskej vekovej kategórii si Filip Agricola vybojoval titul druhého Vicemajstra sveta. 

V kategórii juniorských dvojíc štartoval zohraný tandem v zložení Matúš Tropp a Alžbeta Hlavňová, spomedzi obrovskej konkurencie 77 dvojíc si vybojovali neuveriteľné prvé miesto a stali sa Majstrami sveta. V Dance Star Championship si MINI disco duo Zarka Browning spoločne s Veronikou Rumanovou vytancovali krásne 3. miesto a teda titul II. Vicemajstra sveta.

Obrovskú radosť urobili trénerom a rodičom z Deepu tanečníci z juniorskej disco dance formácie “Intoxicated by disco”, ktorí získali svojim výkonom strieborné medaily a titul Vicemajstra sveta. 

S krásnym  4. miestom sa musela uspokojiť detská disco skupina Disco Diva´s, ktorá bojovala v silnej konkurencii, až 33 skupín. Spomedzi 75 juniorských dvojíc si obrovský úspech a 4. miesto odniesli aj Nellka Lukašiková a Natálka Fašianková. 

Juniorskú freestyle sólo tanečníčku Tamarku Masárovú, ktorá mala podľa trénerov takmer istý výstup na stupienky víťazov, nakoniec porota poslala na 5. miesto z veľkej konkurencie 19 tanečníčok. Zahanbiť sa nedala ani detská sólo tanečníčka Nellka Lukašiková, ktorá si vybojovala nádherné 5. miesto spomedzi obrovskej konkurencie až 116 sól. 

“Ešte nás tento rok čakajú dve zastávky, a to IDO Majstrovstvá Európy disco vo Švédsku a IDO Majstrovstvá sveta v hip hop. Som neskutočne hrdý a šťastný zároveň, že práve tieto deti reprezentujú Slovensko v tak obrovskej konkurencii ďalších štátov sveta. Tieto deti napredujú neuveriteľnou rýchlosťou, nechýba im húževnatosť a chuť bojovať. Opäť môžem len potvrdiť, že tieto neuveriteľné výkony a umiestnenia tanečníkov len potvrdili, že tanec má v Turci silné zázemie.” Uzatvára vedúci Deepu Miroslav Frolo na záver. 

leave a comment