V areáli školy vznikol krásny mural - TK Deep

  • V areáli školy vznikol krásny mural

V areáli školy vznikol krásny mural

Uplynulý týždeň sa v ZŠ SNP Sučany konala akcia v rámci Oslavy dňa detí. Organizačný tím mal predstavu výtvarných aktivít a vznikla myšlienka využiť nefunkčný a prázdny múr v areáli školy. Touto ideou sa nadchla aj riaditeľka Základnej školy a mural sa mohol začať výtvarne „zdobiť”Akcia sa konala pod vedením talentovaného učiteľa a výtvarníka Jakubca zo SZUŠ Deep, elokované pracovisko Sučany. 

Túto maľbu môžeme nazvať aj „malý mural“. Mural je nástenná maľba umiestnená na voľných plochách budov, mostov alebo múrov, nie sú to však grafity. Vo svete je tento trend kultúrneho skrášlenia externého prostredia rozšírený a populárny. 

Maľba na múre v areáli ZŠ bola inšpirovaná prírodou, motívy zobrazujú vtáky a kvety na lúke a ako hovorí učiteľ SZUŠ Deep, tento nápad vznikol spontánne. 

Tento prírodný motív sa dobre štylizoval do veľkosti. Farebná škála je zvolená tak, aby pekne kontrastovala s modro-fialovým pozadím. 

Pri náčrte výtvarník prihliadal na víziu realizácie, zvolil sa teda štýl aj pre detského umelca. 

Celá maľba sa rodila priamo na mieste bez predošlej prípravy, „freestylovo“. Vznikla pri príležitosti oslavy MDD, a zapojené boli deti v rozmedzí od 3.-9. ročníka ZŠ. Niektoré deti pomohli aj po skončení spomínanej akcie, za čo im patrí veľké poďakovanie. 

Veľké poďakovanie patrí aj vedeniu školy za poskytnutú stenu, tá teraz všetkým skrášľuje a spríjemňuje pobyt v areáli školy počas pobytu von. 

leave a comment