DEEP OPÄŤ ŽIARIL - TK Deep

  • DEEP OPÄŤ ŽIARIL

DEEP OPÄŤ ŽIARIL

15. septembra 2022 tkdeep_marta 0 Comments

Začiatkom Septembra sa v Poľsku uskutočnili majstrovstvá sveta IDO WORLD Street Dance Show a Svetový pohár Hip Hop a Disco Dance. Tradičnou súčasťou týchto majstrovstiev sveta bol aj martinský Tanečný klub Deep. Ten si oätovne odniesol úžasné ocenenia a do Martina si priviezli aj svetový pohár.

TOMASZÓW MAZOWIECKI. Svetový pohár v Poľsku bol po českom Chomutove už druhou zahraničnou súťažou Deepu v tejto sezóne. Mimoriadne nadaní tanečníci a zároveň žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Deep žnú tento rok úžasné medzinárodné úspechy. Deepáci  mali na Svetovom pohári zastúpenie vo viacerých súťažných disciplínach.

Ocenenia sa začali sypať v disciplíne Hip Hop v detskej vekovej kategórii sólo, kde sa o 4. miesto postaral Adamko Gregor a 7. miesto získal Jakubko Dobák. V detskej vekovej kategórii Hip Hop duo si krásne 8. miesto vybojovali Lucia Kosorínová a Jasmine Jobová. Skvelé 3. miesto v MINI Hip Hop  sóle obhájila Zarka Jančovičová.

V hlavnej vekovej kategórií si 2. miesto vybojovala Hip Hop skupina (Pavol Julény, Barbora Sedláková, Kristína Bažleková, Rebecca Augustínová, Emma Hvizdáková, Timea Spišáková a Sabina Sahajdová), ktorí v kooperácii s Tanečným klubom DISTRICT vybojovali titul 1.VICEMAJSTRA SVETA v street dance show formácii.

Svetový pohár v juniorskej vekovej kategórii v disco dance si odniesla formácia s názvom Flaming Stars a obhájila opätovne svoje nedávne prvenstvo na Majstrovstvách Európy. 2. miesto v tejto kategórii patrí disco skupine Filips group. Tak isto 2. miesto v kategórii MINI disco skupina patrí Karanténkam. V detskej vekovej kategórii disco skupina si úžasné 2. miesto vybojovali Disco Diva´s. V tejto vekovej kategórii v disco sólo chlapci získal Adamko Gregor 3. miesto a Jakubko Dobák 5. miesto. V disco duo zahviezdili na 2. mieste Nellka Lukašiková a Natálka Fašianková. 

V tanečnom štýle disco freestyle, kde sú dominantné gymnastické prvky, Tamarka Masárová opäť zožala najväčší úspech a už po druhý krát vybojovala 1. miesto a stala sa víťazkou Svetového pohára disco freestyle 2022. V sólach JVKI 3. miesto obhájil Filipko Agricola a finálové 7. miesto patrilo Anne Márii Klušákovej. V tanečnom štýle disco sólo dievčat JVKII sa o medajlové 3. miesto postarala Monika Ursínyová a o krásne 6. miesto Alžbetka Hlavňová. V tejto istej kategórii chlapcov si zaslúžené 1. miesto odniesol Matúško Tropp. Úžasné 2. miesto v štýle disco získalo aj duo Nelka Kolářová a Lucka Pišná.

V juniorskej staršej vekovej kategórii si ešte duo Alžbetka Hlavňová s Matúškom Troppom obhájili 1.miesto z ME a krásne 4. miesto získala Monika Ursínyová so Samanthou Buknovou. V kráľovskej, hlavnej vekovej kategórii si 5. miesto v sóle vybojovala Rebecca Augustínová. O 1. miesto sa postarala aj disco dance formácia New Ting. V tej istej kategórii si 2. miesto odniesla disco skupina v spolupráci s Unlimited Levice a 4. miesto získalo disco duo Rebecca Augustínová a Kristína Bažleková. 

V Poľsku súťažilo cca 1300 tanečníkov zo 14 krajín. 390 tanečníkov zo 16 klubov reprezentovalo našu krajinu.

“Svetový pohár bola skôr lotéria. Ten, kto vyhral, musel byť o jeden stupeň lepší, ako ostatní. My sme to dokázali a za to patrí obrovská vďaka celému Deepu, ako aj rodičom, ktorí s nami vycestovali, aby podporili svoje talentované deti. Za skvelú prípravu našich tanečníkov ďakujem Ivanke Majerčíkovej, Sabinke Sahajdovej, Pavlovi Julénymu a Barborke Sedlákovej” dodáva predseda Tanečného klubu Deep Miroslav Frolo na záver.

Už teraz 13.9.2022 odchádzajú tanečníci reprezentovať Slovensko na Majstrovstvá sveta v Švédsku v disciplínach Disco Dance a Disco freestyle. Veľa šťastia!

leave a comment