Výučba žiakov  tanečného odboru prebieha pod vedením skúsených pedagógov. Deti sa učia zvládať jednoduché tanečné zostavy. Výsledky svojho snaženia prezentujú na vystúpeniach (besiedky, tematické koncerty…).
Po ukončení primárneho vzdelávania má žiak rozvinuté prirodzené pohybové schopnosti, pružnosť, rytmické cítenie a pohybovú hravosť. Počas výučby sa rozvíja koordinácia jednotlivých častí tela, improvizačné cítenie a schopnosť pohybu v priestore. Žiak získava základy pohybového prejavu, dokáže ním vyjadriť konkrétnu emóciu, prostredníctvom ktorej realizuje umelecký výkon.
Po absolvovaní nižšieho sekundárneho umeleckého vzdelávania žiak ovláda koordináciu tela a jeho jednotlivých častí. Osvojenú techniku tanečnej tvorby vie uplatniť v ucelených väzbách s presným hudobno-rytmickým cítením. Žiak ovláda pohyb v priestore, je schopný precítiť pohybový detail, rozvinúť  improvizačné cítenie, estetický zážitok z telesných možností pohybu v určených tanečných projektoch.

Tí žiaci, u ktorých sa preukážu výraznejšie predpoklady,dostanú možnosť venovať sa tancu aj súťažne, pretože v rámci tanečného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej funguje aj Tanečný klub Deep, ktorý je jeden z najstarších a najúspešnejších tanečných klubov na Slovensku a patrí medzi stále opory slovenskej reprezentácie na zahraničných súťažiach.

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930